NÁVOD NA POUŽITÍ

NÁVOD NA POUŽITÍ POLŠTÁŘE MY BREST FRIEND

postup

1.krok: Obepněte si polštář kolem pasu tak, abyste měla sponu po pravé ruce a podpěrka zad se dotýkala vašich beder.

2.krok: Umístěte si polštář do optimální výšky pro kojení a zapněte sponu.

3.krok: Pomocí pásku přitáhněte polštář těsně k tělu. Posaďte se a položte miminka jedno po druhém na polštář a pohodlně se opřete. Jestliže máte krátký trup, polštář by Vám bude sedět na klíně. V případě, že máte delší trup, polštář bude “ve vzduchu”. Důležité je, aby miminka ležela ve výšce prsu, abyste se nemusela naklánět a hrbit. Po skončení kojení polštář tiše odepněte pomocí spony.

MBF1-popis-jedno

MODEL MY BREST FRIEND TWIN PLUS PRO DVOJČATA:

JAK KOJIT DVOJČATA ZÁROVEŇ?

Mnohým maminkám, hlavně prvorodičkám, příjde jednodušší naučit se kojit maminka nejdříve po jednom. Toto může trvat pár dní až týden, ale jakmile si jste jistá, že zvládáte polohování a přichycení miminka, jste připravená na tandem. Běžné polohy při kojení dvojčat:

1/ Dvojité fotbalové držení: Tato poloha je nejoblíbenější, zvláště u malých miminek. Obě miminka Vám leží podél boku s nožičkami pod Vašemi pažemi a rukama jim podpíráte hlavičky (viz. obr. nahoře).

2/ Dvojitá kolébka s přesahujícími nožičkami: Položte první miminko do polohy kolébky s hlavičkou v ohbí Vaší ruky. Přiložte druhé miminko k prsu a hlavičku mu zas položte do ohbí Vaší ruky. Překřižte miminkům nožičky tak, aby obě pohodlně ležela na polštáři.

3/ Kombinace fotbalového držení a kolébky: Některým maminkám vyhovuje kojit jedno miminko ve fotbalové poloze a druhé v poloze kolébky, zvláště když jedno miminko má jednu či druhou polohu oblíbenou. Umístěte nejprve miminko do fotbalové polohy a pak terpve druhé miminko do polohy kolébky.

KTERÉ MIMINKO MÁM POLOŽIT NA POLŠTÁŘ JAKO PRVNÍ?

Většině maminek příjde jednodušší umístit nejprve miminko, které se hůře chytá a potřebuje více pomoci. Tato strategie Vám umožní použít obě ruce a pomoci miminku se lépe uchytit. Když začne první miminko sát, kojicí polštář pro dvojčata bezpečně podepře první mominko, takže se budete moci pohodlně natáhnout pro druhé miminko a umístit jej k druhému prsu.

JAKÉ MIMINKO K JAKÉMU PRSU?

Většina odborníků doporučuje střídat miminka u prsů každé kojení nebo alespoň po dni. Střídání prsů podporuje stejnoměrnou stimulaci produkce mléka, zvláště když jedno z Vašich dětí je lepší jedlík než to druhé. Většina dvojčat pije po dobu 20 až 45 minut. V závislosti na jejich věku a příbytku váhy je kojení delší či kratší. Velmi vhodné je v polovině kojení miminko posadit na polštář a nechat odříhnout. Když si první miminko odříhne, přiložte jej zpátky k prsu a udělejte to samé s druhým.

MBF1-popis-dve